Święta Wyobraźni #2: Dzień z Grą o Tron

Fani Sagi Lodu i Ognia mają okazję uczcić zakończenie serialowej sagi HBO. Nowe Święto Wyobraźni nadchodzi!

W sobotę, 15 czerwca przygotowaliśmy kolejną imprezę, na której będziemy grać w, opowiadać o i bawić się z kultową Grą o Tron. Mamy sporo fajnych atrakcji do zaoferowania. Zaprosiliśmy szereg fantastycznych prelegentów, zarówno z Torunia jak i z nieco dalszych zakątków Polski. Opowiedzą nam oni m.in. o tym co serial mówi o jego widzach, czy o tym dlaczego Martin jest mistrzem światotwórstwa. Zaprosiliśmy też Marka Kaczkowskiego, autora tomiku poezji inspirowanego światem Westeros. Dodatkowo każdy z naszych prelegentów poleci Wam mniej znaną książkę fantasy, którą jego zdaniem powinniście przeczytać.

Mało? Mamy więcej. Gracze w RPGi mają do wyboru aż trzech mistrzów gry, z których każdy przygotował dwie, wyjątkowe sesje w mechanice Pieśni Lodu i Ognia lub piątej edycji Dungeons and Dragons. Na ciekawskich i wszędobylskich czeka kolejna gra terenowa, której stawka jest dużo większa niż poprzednio: od decyzji graczy zależy, który z Wielkich Rodów Westeros zdobędzie przewagę po sobotniej imprezie. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można również pograć w czytelni w planszówki.

Wiele osób współpracuje z nami w pracy nad tym wydarzeniem. Tak jak poprzednio mamy kooperację między Spoiler Alertem, Książnicą Kopernikańską, Wydziałem Humanistycznym UMK, Wydziałem Filologicznym UMK, Instytutem Filozofii UMK i Stowarzyszeniem Miłośników Gier i Fantastyki Thorn. Teraz dodatkowo patronatem medialnym objęło nas Creatio Fantastica, zaś w bloku RPG dopomogła grupa HipeRPeG. Z kolei HBO Polska zgodziło się ufundować nagrody, które uczestnicy tego wydarzenia będą mieli szansę zdobyć.

Będzie się działo, warto być. Tym bardziej, że wstęp jest wolny dla każdego.

Program znajdziecie pod tym linkiem:
https://www.facebook.com/events/2253383218082277/

Serdecznie Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Spoiler Alert. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *