Copernicon – znamy już program!

Wspominaliśmy już, że w tym roku pojawiamy się na Konwencie Fantastyki i Popkultury „Copernicon”. Teraz możemy wam już zdradzić więcej na ten temat. FiF i Spoiler Alert przygotowały dla was następujące atrakcje:

W piątek o 19.00  w Sali popkulturowej 1 (Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala 9, 2 piętro), mgr Paweł Gąska będzie opowiadał dlaczego filmy oparte na grach są tak słabe.

W niedzielę o 10.00 w Sali popularnonaukowej 3 (Collegium Maius, Sala 207, 1 piętro)  dr hab. Krzysztof Abriszewski będzie pokazywał, że fantastyka to w istocie filozofia uprawiana innymi środkami

W niedzielę od 12.00 w Sali popularnonaukowej 2 (Collegium Maius, Sala 311, 1 piętro), mgr Paweł Gąska będzie przedstawiał pierwszą część historii rozwoju konwencji postapokaliptycznej, zaś o 13.00 w tej samej sali przedstawi również jej drugą część.

W niedzielę o 14.00 w Sali popkulturowej 3 (Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Sala 4, 1 piętro) dr hab. Krzysztof Abriszewski będzie opowiadał o wątkach filozoficznych w serialu „Czarne Lustro”

Na tym jednak niedzielne atrakcje się nie kończą, gdyż o 15.00 w herbaciarni Różne i Zen będzie można spotkać się i porozmawiać w dr hab. Krzysztofem Abriszewskim, na wydarzeniu zatytułowanym „Małe spotkanie z Krzysztofem Abriszewskim”

Mamy też coś dla najmłodszych entuzjastów fantastyki spod znaku Gwiezdnych Wojen. Mgr Aleksandra Łuksza – członkini zarówno Spoiler Alertu jak i Polskiej Społeczności Mandalorian Manda’Yaim – przygotowała dwie gry terenowe przeznaczone dla dzieci w wieku od lat 8 do 10:

W piątek o 19.00 w sali Star Wars ( Collegium Maius, Sala 216, 1 piętro) odbędzie się List Gończy, podczas którego najmłodsi będą mogli zasmakować roli łowcy nagród i złapać ukrytego szpiega.

W sobotę o 10.00 również  w sali Star Wars ( Collegium Maius, Sala 216, 1 piętro) odbędzie się Lot przez Galaktykę, gra w której maluchy będą mogły poznać przeróżne planety z uniwersum Gwiezdnych Wojen, na koniec zaś dostaną słodką nagrode za swoje wysiłki.

Gorąco zachęcamy również do udziału w innych atrakcjach dostępnych podczas „Coperniconu”. Więcej informacji o miejscach, cenach i programie znajdziecie na stronie głównej „Coperniconu”: http://copernicon.pl/2017wp/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Spoiler Alert. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *